نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نمیدونم با این رابطه چیکار کنم

2497
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45115
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم با این رابطه چیکار کنم

سلام من پسرم و 21 سالمه با یه دختری تو رابطه م به مدت طولانی و از فاصله ی دور به صورت مجازی و سالی کلا دو یا سه بار پیش میاد که برم و ببینمش
    ایشون یک سال از من کوچیکتره و مشهد زندگی میکنن و من گیلانم.
    من سال آینده دارم مهاجرت میکنم کانادا و ایشونم در حال حاضر تمام برنامه های زندگیشو جوری تنظیم کرده که بتونه بعد از تحصیلش بیاد کانادا در صورتی که اقوامشون تو آلمان هستن و آلمان گزینه ی آسون تری براش هست ولی با اینحال کل زندگیشو بر مبنای من تنظیم کرده .
    یه مشکلی هست اینه که من واقعا خسته شدم از این وضعیت. این همه فاصله و این همه رفت و آمد. تازه من سال دیگه مهاجرت کنم باز هم حداقل دو سال اونجا تنهام ، و ایشون در کل دو سه سال بعد از من میان .

یک نگرانی شدیدی دارم و اونم اینه که زندگیه این دختر کلا بر مبنای من داره برنامه ریزی میشه ، یک درصد اگه نتونه بیاد کانادا یعنی عمر خودشو تلف کرده سر من که بیاد در صورتی که گزینه بهتری مثل آلمان بوده ولی بخاطر من رد کرده ! به من میگه عشق یک بار اتفاق میوفته و من جز تو نمیتونم با آدم دیگه ای باشم و در صورتی که من اینجوری نیستم. یک مقدار زیادی فانتزی به قضیه عشق نگاه میکنه اما من همچین دیدی ندارم ، من فقط میخوام این دختر زندگیش توسط برنامه ریزی های این شکلی بهم نریزه . یعنی اینجوری فرض بگیرین که این دختر 24 سالش میشه و میبینه که راهی نداره که مهاجرت کنه ،میتونست این چند سال رو راحت بره آلمان یا برنامه ریزی دیگه ای کنه .

خودمم خیلی گُمم و نمیدونم دارم چیکار میکنم ، خیلی دوسش دارم خیلی دختر خوبیه و اون هم خیلی منو دوست داره ولی یه شکی درونم هست که واقعا داره اذیتم میکنه. نمیدونم میخوام تا ابد با این دختر زندگی کنم یا نه . وقتی 18 سالم بود طبیعتا زمین و زمانو بهم میزدم که اره من میخوام با این دختر ازدواج کنم ولی هرچقد بزرگتر شدم حسم نسبت به این موضوع خیلی کمتر شد .

لطفا راهنمایی کنین ، ابهامی هم در مورد رابطه هست بپرسین جواب میدم .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44588
    تشکـر
    5
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نمیدونم با این رابطه چیکار کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط WINGED نمایش پست ها
    سلام من پسرم و 21 سالمه با یه دختری تو رابطه م به مدت طولانی و از فاصله ی دور به صورت مجازی و سالی کلا دو یا سه بار پیش میاد که برم و ببینمش
    ایشون یک سال از من کوچیکتره و مشهد زندگی میکنن و من گیلانم.
    من سال آینده دارم مهاجرت میکنم کانادا و ایشونم در حال حاضر تمام برنامه های زندگیشو جوری تنظیم کرده که بتونه بعد از تحصیلش بیاد کانادا در صورتی که اقوامشون تو آلمان هستن و آلمان گزینه ی آسون تری براش هست ولی با اینحال کل زندگیشو بر مبنای من تنظیم کرده .
    یه مشکلی هست اینه که من واقعا خسته شدم از این وضعیت. این همه فاصله و این همه رفت و آمد. تازه من سال دیگه مهاجرت کنم باز هم حداقل دو سال اونجا تنهام ، و ایشون در کل دو سه سال بعد از من میان .

یک نگرانی شدیدی دارم و اونم اینه که زندگیه این دختر کلا بر مبنای من داره برنامه ریزی میشه ، یک درصد اگه نتونه بیاد کانادا یعنی عمر خودشو تلف کرده سر من که بیاد در صورتی که گزینه بهتری مثل آلمان بوده ولی بخاطر من رد کرده ! به من میگه عشق یک بار اتفاق میوفته و من جز تو نمیتونم با آدم دیگه ای باشم و در صورتی که من اینجوری نیستم. یک مقدار زیادی فانتزی به قضیه عشق نگاه میکنه اما من همچین دیدی ندارم ، من فقط میخوام این دختر زندگیش توسط برنامه ریزی های این شکلی بهم نریزه . یعنی اینجوری فرض بگیرین که این دختر 24 سالش میشه و میبینه که راهی نداره که مهاجرت کنه ،میتونست این چند سال رو راحت بره آلمان یا برنامه ریزی دیگه ای کنه .

خودمم خیلی گُمم و نمیدونم دارم چیکار میکنم ، خیلی دوسش دارم خیلی دختر خوبیه و اون هم خیلی منو دوست داره ولی یه شکی درونم هست که واقعا داره اذیتم میکنه. نمیدونم میخوام تا ابد با این دختر زندگی کنم یا نه . وقتی 18 سالم بود طبیعتا زمین و زمانو بهم میزدم که اره من میخوام با این دختر ازدواج کنم ولی هرچقد بزرگتر شدم حسم نسبت به این موضوع خیلی کمتر شد .

لطفا راهنمایی کنین ، ابهامی هم در مورد رابطه هست بپرسین جواب میدم .
    سلام خیلی خوبه که درباره احساستون چه کلی چه جزئی ، با خودتون صادق هستید و سعی میکنید با وجود رابطه عاطفی و احساسی ، منطقی هم فکر کنید و آینده رو در نظر بگیرید .

حق با شماست و این انصاف نیست که بخاطر علاقه شدیدی که ایشون به شما دارن ، چشم و گوش بسته فقط دنباله شما رو ببینن و حرکت نکنن ، در حالی که هیچ نسبتی جز دوستی بینتون وجود نداره .

ینی شما همسرشون نیستید که بگن همسرمه و هر راهی بره من هم همراه و دنباله روش هستم .

چه شما چه ایشون ، با مسیری که در اینده ای نزدیک پیش رو خواهید داشت ، چه در ایران چه در کشوری دیگر ، کم کم به پختگی و شکل گیری بیشتر شخصیت و علائق و نگرش و ... خواهید رسید و شاید اونموقع دیگه انتخاب هم برای ازدواج نباشید .

پس بهتره در این مورد باهاشون صحبت کنید و بگید تا بصورت نسبی به اهدافتون نرسیدید و مسیر پیش رو براتون مبهم هست و اهداف اولیه دیگری غیر از ازدواج دارید ، نمیتونید ایشون رو همراه خودتون کنید و بهتره هر کدام اهداف پیش رو ، را بر مبنای اهداف شخصی خودتون بزارید تا هم تمرکزتون روی اونها بیشتر باشه و در اینده هم اگر قسمت هم بودید حتما میشه باز در مورد هم فکر کنید .

3. کاربران زیر از yas_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45115
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal_m نمایش پست ها
    سلام خیلی خوبه که درباره احساستون چه کلی چه جزئی ، با خودتون صادق هستید و سعی میکنید با وجود رابطه عاطفی و احساسی ، منطقی هم فکر کنید و آینده رو در نظر بگیرید .

حق با شماست و این انصاف نیست که بخاطر علاقه شدیدی که ایشون به شما دارن ، چشم و گوش بسته فقط دنباله شما رو ببینن و حرکت نکنن ، در حالی که هیچ نسبتی جز دوستی بینتون وجود نداره .

ینی شما همسرشون نیستید که بگن همسرمه و هر راهی بره من هم همراه و دنباله روش هستم .

چه شما چه ایشون ، با مسیری که در اینده ای نزدیک پیش رو خواهید داشت ، چه در ایران چه در کشوری دیگر ، کم کم به پختگی و شکل گیری بیشتر شخصیت و علائق و نگرش و ... خواهید رسید و شاید اونموقع دیگه انتخاب هم برای ازدواج نباشید .

پس بهتره در این مورد باهاشون صحبت کنید و بگید تا بصورت نسبی به اهدافتون نرسیدید و مسیر پیش رو براتون مبهم هست و اهداف اولیه دیگری غیر از ازدواج دارید ، نمیتونید ایشون رو همراه خودتون کنید و بهتره هر کدام اهداف پیش رو ، را بر مبنای اهداف شخصی خودتون بزارید تا هم تمرکزتون روی اونها بیشتر باشه و در اینده هم اگر قسمت هم بودید حتما میشه باز در مورد هم فکر کنید .
    بگم بهش باهم دوست معمولی باشیم ؟ خیلی دختر حساسیه من هرچی میگم سریعا واکنش نشون میده اشک میریزه و اعصابش خورد میشه افسرده میشه چون قبلا چنین بحثی باهم داشتیم . خودم وقتی میبینم اینقدر منو دوست داره واقعا خوشحال میشم ولی مسیری که در پیش داریم خیلی مسیر طولانی و سختی هست ، خودش اصرار میکنه که باهم میتونیم کارارو انجام بدیم و بهم برسیم .

فک کنم ازش بپرسم که بدونه حضوره من تو اهدافت چیه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44588
    تشکـر
    5
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط WINGED نمایش پست ها
    بگم بهش باهم دوست معمولی باشیم ؟ خیلی دختر حساسیه من هرچی میگم سریعا واکنش نشون میده اشک میریزه و اعصابش خورد میشه افسرده میشه چون قبلا چنین بحثی باهم داشتیم . خودم وقتی میبینم اینقدر منو دوست داره واقعا خوشحال میشم ولی مسیری که در پیش داریم خیلی مسیر طولانی و سختی هست ، خودش اصرار میکنه که باهم میتونیم کارارو انجام بدیم و بهم برسیم .

فک کنم ازش بپرسم که بدونه حضوره من تو اهدافت چیه
    وقتی میکید در این حد احساسی هست ، پس پیشنهاد دوست معمولی بودن شدنی نیست ، چون اینحور دخترخانوم ها زود وابسته میشن و الان وابستگیش به شما باعث همه این کارها شده که دنباله رو شما باشه .
    ایشون در سن و سالی هست که از روی احساسات تصمیم میگیره بیشتر و اصلا نمیبلیست در این سن برای ازدواج و انتخاب همراه زندگی تصمیم قطعی بگیره .
    چون همونطور که گفتم فعلا شخصیت و علایقش درین موارد در حال شکل گیری هست و ممکنه تغییر کنه .
    ازش بخواید در این‌مورد بصورت منطقی و جدی با هم‌ صحبت کنید اگر دیدید نتیجه نداد میتونید با یک‌مشاور صحبت کرده و از مشاور بخواید باهاشون صحبت کنه و درین مورد و چگونگی ادامه این رابطه به توافق برسید .

6. کاربران زیر از yas_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات هردوی شما قابل احترام هست اما دقت کنید که روابط دوستی در این سن می تواند برای هردوی شما با وابستگی و سردگمی زیادی همراه باشد و تمرکز زیادی را از هردوی شما بگیرد در این مسیر بهتر است سعی کنید که تصمیم گیری در مورد ازدواج را به زمانی واگذار کنید که شرایط ازدواج را دارید که در همان زمان اقدام کنید چون اگر بخواهید در زمان فعلی برای آینده تصمیم گیری کنید ممکن است آینده آنگونه که می خواهید اتفاق نیفتد و در این مسیر هردوی شما با مشکلات بیشتری مواجهه شوید .
    بهتر است در کنار احترامی که برای احساسات خودتان و این خانم دارید از هرگونه قول مبنی بر ازدواج خوداری کنید و به ایشان نیز بیان کنید در آینده در این مورد تصمیم گیری خواهید کرد و دقت داشته باشید که روابط طولانی مدت حتی به صورت مجازی واستگی زیادی را ایجاد می کند که باعث می شود موضوعات مهمی چون بعد مسافت ، شرایط سنی ، اتفاقات آینده ، آسیب های احتمالی این روابط و... نادیده گرفته شود و هرچقدر این مسیر طولانی تر شود این وابستگی بیشتر هست.
    بهتر است همه جوانب را مد نظر قرار بدهید و بعد تصمیم گیری کنید.

8. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، که، این، در،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد